Vardinėmis UAB „CIE LT Forge“ įsteigtomis stipendijomis apdovanoti aktyviausi Marijampolės profesinio rengimo centro mokytojai

2023 10 08

Spalio 5 -ąją – Tarptautinę mokytojo dieną,  Marijampolės profesinio rengimo centre surengtos šventės metu pagerbti ir įvertinti aktyviausieji šio centro mokytojai – jiems buvo skirtos UAB „CIE LT Forge“ įsteigtos vardinės stipendijos.

Už glaudų bendradarbiavimą su verslo įmonėmis, mokinių motyvavimą rinktis darbą pagal pasirinktą profesiją, nuolatinį tobulėjimą profesinėje srityje stipendijos skirtos trims mokytojams – Mindaugui Zdanevičiui ir Edvinui Černauskui, transporto priemonių priežiūros ir remonto profesijos mokytojams, bei Povilui Kairiui, metalo apdirbimo staklių operatoriaus profesijos mokytojui. Stipendijomis už išskirtinius mokymosi rezultatus, pasiekimus pasirinktos profesijos srityje, aktyvų dalyvavimą mokymo įstaigos veikloje paskatinti ir trys mokiniai: Aušrinė Vircinskaitė, Linas Mikulionis ir Danyil Kazak. Kam skirti vardines stipendijas sprendė speciali Marijampolės profesinio rengimo cento sudaryta komisija.

„Nors bendradarbiavimo sutartį su Marijampolės profesinio rengimo centru pasirašėme palyginti neseniai – vėlyvą pavasarį, tačiau jau džiaugiamės gražaus bendradarbiavimo vaisiais. Mūsų įmonę jau aplankė keletas centro mokinių grupių, savo ruožtu mūsų darbuotojai nuolat tobulina savo žinias šioje mokymo įstaigoje, nuo šio rudens daugiau nei dešimt darbuotojų mokosi pagal pameistrystės programą. O šiandien ypač džiugu pasveikinti įstaigos mokytojus ir jų darbą bei pasiekimus įvertinti vardinėmis mūsų įmonės įsteigtomis stipendijomis. Tikime, kad tai motyvuos ir įkvėps ne tik apdovanotuosius mokytojus, bet ir kitus bendruomenės narius“, – šventiniame renginyje sakė Darius Masionis, „CIE LT Forge“ generalinis direktorius.

„Džiaugiamės kartu su visa bendruomene šia iniciatyva ir tikimės, kad tai taps gražia tradicija, kuri skatins tobulėti ir siekti bendrų tikslų,” – viliasi Gražvydas Juodišius, Marijampolės profesinio rengimo centro vadovas.

O kas įkvepia ir kasdieniniame mokytojo darbe motyvuoja stipendiją gavusius mokytojus? „Mane „veža“ bendravimas su jaunimu, jų technologijų ir naujovių siekimas. Ir man, turinčiam didelę patirtį gamyboje, norisi jaunimui perduoti ne tai, ką siūlo formalios mokymo programos, o praktinę patirtį“, – dalinasi mokytojas Mindaugas Zdanevičius, kuris yra itin mėgiamas profesinio rengimo centro mokinių. Mokytojas, inžinierius, ilgą laiką dirbęs versle, taip pat aktyviai bendradarbiauja su kitomis mokyklomis bei verslo sektoriumi.

Povilas Kairys, dar vienas apdovanotas mokytojas, teigia, kad jam mokytojo darbas reiškia galimybę išreikšti savo gebėjimus ir perduoti juos mokiniams. „Smagu, kai mokiniai išeina į darbo rinką, įgavę reikiamų įgūdžių“, – pasidžiaugia jis. P. Kairys ne tik perduoda žinias mokiniams, bet ir prisideda prie mokymosi sąlygų gerinimo – Marijampolės profesinio rengimo centre jis vadinamas „metalo siela“, mat itin aktyviai prisidėjo įrengiant metalo dirbtuves įstaigoje.

Mokytojo stipendija skirta ir Edvinui Černauskui, kuris pradžioje pats mokėsi Marijampolės profesinio rengimo centre, vėliau dalyvavo pameistrystės programoje ir galiausiai tapo bene jauniausiu šios mokymo įstaigos mokytoju. „Dažnu atveju esu tik porą metų vyresnis už savo mokinius, tad lengvai randu su jais bendrą kalbą. Taip mokiniams lengviau įsisavinti žinias ir įgūdžius, tai labai įtraukiantis ir įdomus darbas“, – pasakoja Edvinas Černauskas, kuris ir kitus jaunuolius ragina pasidomėti profesijos mokytojo darbu.

Mokytojo dienos proga apdovanotieji Marijampolės profesinio rengimo centro mokytojai visiems savo kolegoms linkėjo sėkmės darbuose, sveikatos, kantrybės ir nuolat žingsniuoti į priekį – siekti ir domėtis naujovėmis bei tobulėti.

„CIE LT Forge“, automobilių komponentų gamybos lyderis Lietuvoje, dalyvauja įvairiose švietimo iniciatyvose. Įmonė aktyviai bendradarbiauja ne tik su Marijampolės profesinio rengimo centru, bet ir su Marijampolės kolegija bei kitomis vietos ugdymo įstaigomis. „CIE LT Forge“ durys visad atviros moksleivių ekskursijoms, įmonė remia moksleivių verslumo skatinimo projektus, darbuotojų vaikams kompensuoja robotikos būrelius ir taip skatina kuo daugiau vaikų susidomėti inžineriniais mokslais. Nuo šio rudens Marijampolėje įsikūrusi įmonė tapo ir naujos Žinių radijo laidos „Įjunkim šviesą“, skirtos pasidalinti įkvepiančiomis istorijomis apie Lietuvos švietimo lyderius, pagrindine partnere.