CIE LT Forge ir MPRC sutartis skatins moksleivius rinktis Lietuvos pramonei reikalingas profesijas

2023 05 16

CIE LT Forge ir Marijampolės profesinio rengimo centro (MPRC) pasirašyta bendradabiavimo sutartimi siekiama bendromis pastangomis skatinti mokinius rinktis Lietuvos pramonei taip reikalingas metalo apdirbimo staklių operatoriaus, elektriko, automatinių sistemų mechatroniko, suvirintojo, šaltkalvio bei kt. specialybes. Sutartis apima mokinių profesinį orientavimą, metodinio darbo tobulinimą, mokinių praktinį mokymą realioje darbo vietoje bei tolesnio jų įdarbinimo klausimus.

CIE LT Forge Personalo direktorė Rasa Žalneravičiūtė akcentuoja, kad įmonės planuose jau numatyta kaip MPRC mokiniai bus supažindinami su CIE LT Forge veikla. „Laukiame mokinių ir jų mokytojų pažintiniams vizitams. Tikimės, kad jų metu jie įgys papildomų žinių, detaliau susipažins su darbo procesais, padalinių funkcijomis,“ – sako ji. Tačiau tuo apsiriboti įmonė neplanuoja. „Mokinius kviesime atlikti praktikas bei projektinius darbus įmonėje, o geriausiųjų laukia stipendijos. Paskatinti nepamiršime ir mokytojų,“ – prideda ji.

MPRC direktoriaus G.Juodišiaus teigimu, Centras savo ruožtu kvies CIE LT Forge darbuotojus į Centre organizuojamus mokymus ir renginius. “Vertiname naujas galimybes, kurias atveria ši sutartis. Supažindinsime CIE LT Forge dirbančiuosius su MPRC rengiamomis profesijomis, o mūsų mokinius – su šios įmonės veikla. Ypač svarbu, kad dabar mūsų mokiniai galės attlikti praktiką realioje darbo vietoje, o jiems įgijus kvalifikaciją, mums bus malonu savo auklėtinius rekomenduoti darbui CIE LT Forge kolektyve,” - sakė jis.

Sutartis yra neterminuota, o pirmųjų mokinių vizitų laukiame jau artimiausiu metu.