Elektros kainų pokyčių įtaka CIE LT Forge

 

Pakutiniu metu elektros kainos pokyčiai tampa vis aktualesni. Dalinamės Generalinio direktoriaus Dariaus Masionio pasisakymu šia tema dienraštyje "Verslo žinios":

"Darius Masionis, automobilių komponentų gamybos UAB „CIE LT Forge“ generalinis direktorius, atkreipia dėmesį, kad elektros kainas galima pajusti ir netiesiogiai. Jo vadovaujama įmonė, kol elektra nebuvo pradėjusi žvėriškai brangti, dalies perkamos elektros kiekio kainas užfiksavo. Todėl šoko įmonė nepajuto.

„Tačiau yra ir netiesioginis elektros kainų poveikis. Brangi elektra daro įtaką ir kitiems Europos gamintojams, tad, pavyzdžiui, perkant metalus, tenka susitaikyti su brangesne produkcija. Yra net atskirų atvejų, kai metalo gamyba stabdoma ir dėl to sutrinka metalo tiekimas. Gauname nemažai neraminančių pranešimų, kai partneriai informuoja negalintys garantuoti tiekimo“, – dalijasi pašnekovas. Tačiau jis priduria, kad šie metai „CIE LT Forge“ neblogi. Po pandemijos ir puslaidininkių krizės padėtis stabilizavosi, dirbama trimis pamainomis, laimimi nauji projektai.

„Ruošiamės turimas linijas dar labiau apkrauti. Kol kas nejaučiame jokio užsakymų mažėjimo“, – patikina vadovas".